Kąty Rybackie to niewielka, lecz niezwykle obrazkowa osada na Żuławach Wiślanych, założona w XVIII wieku. Powstała z myślą o stworzeniu prosperującej wioski rybackiej, której funkcja do dzisiaj nie uległa zmianie. Obecnie Kąty Rybackie w dalszym ciągu stanowią jedną z podstaw żuławskiego rybołówstwa, jednocześnie pełniąc funkcję doskonałego miejsca do spędzenia urlopu.
Większość mieszkańców wioski zajmuje się tym, czym zajmowały się jej wcześniejsze pokolenia. Kwitnie tutaj leśnictwo, połów ryb, wyławianie bursztynu i turystyka. We wcześniejszych okresach istnienia Kątów Rybackich chłopi pracowali głównie na morzu, utrzymując się przede wszystkim z ryb i bursztynu. A w osadzie pojawiało się coraz więcej chat rybackich, które stawiano na kamiennych fundamentach, pokrywając dachy trzciną. Prawie każdy z domów miał widok na Zalew Wiślany, co pomagało w ustalaniu prognozy pogody i obserwowaniu ruchu statków. Na tyłach domu zazwyczaj znajdowały się rozwieszone sieci rybackie i przyrządy do ich tkania i cerowania. Miejsce to służyło również do sortowania, patroszenia i solenia złowionych ryb.
Jedną z turystycznych atrakcji w Kątach Rybackich jest coroczny festyn „Dzień Rybaka”, podczas którego goście częstowani są wędzoną rybą. Wieś posiada też własne Muzeum Zalewu Wiślanego, gdzie można obejrzeć wiekowe narzędzia do połowu ryb, odwiedzić warsztat szkutniczy i nauczyć się wiązać węzły rybackie. Warto też dodać, że Kąty Rybackie są częścią największego rezerwatu ornitologicznego, gdzie swoje siedliska mają siwe czaple i czarne kormorany. Od momentu założenia rezerwatu, obecnie obszar zamieszkuje około 40 tysięcy kormoranów.
Niedawno, ku uczczenia ciężkiej pracy rybaków, w centrum wioski stanęła też pamiątkowa ławka, tzw. Ławeczka Rybaka. Ponadto, okolica oferuje również wiele malowniczych szlaków, wprost idealnych do pieszych wędrówek i Nordic Walkingu. A dla smakoszy owoców morza regionalne lokale gastronomiczne przyrządzają przepyszne dania rybne.