Zamek w Gniewie – niegdyś jedna z najpotężniejszych fortec zakonu krzyżackiego na lewym brzegu Wisły, dzisiaj służy za elegancki hotel i kolebkę atrakcji turystycznych. Hotel Gniew to jeden z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych obiektów wypoczynkowych na Żuławach Wiślanych. Ta XIII-wieczna budowla odznacza się majestatycznym, średniowiecznym wyglądem połączonym z najlepszymi rozwiązaniami nowoczesnych form relaksu.
Posępne narzędzia tortur
Już samo zwiedzanie zamku potrafi wprawić w zachwyt i udowodnić, że jest to jedno z miejsc, do których można wracać każdego roku. Oprócz imponującej wystawy grunwaldzkiej i sali II wojny światowej można tutaj podziwiać masywne krużganki obronne i perełkę architektury, jaką jest kaplica zamkowa. A dla tych odważniejszych udostępniono również izbę tortur, gdzie w przeszłości ludzie przechodzili okrutne męczarnie z rąk bezlitosnych Krzyżaków. Wszyscy, którzy chcą się dowiedzieć, z jakich metod korzystali średniowieczni egzekutorzy, powinni definitywnie odwiedzić to ponure miejsce. Izba tortur mieści się w północnym skrzydle zamczyska i obfituje w takie machiny jak fotel czarownic, trzewik malezyjski, madejowe łoże, maska hańby, kołyska judasza, zgniatacz głowy, gilotyna i wiele innych.
Rejsy gondolą i wycieczki rowerowe
Nieopodal zamku wybudowano na Wiśle przystań zamkową. Pozwala gościom wskoczyć w gondolę i płynąć w dół rzeki, podziwiając uroki Żuław Wiślanych. Cała trasa tonie w bujnej zieleni, która jest siedliskiem dla różnych gatunków ptaków i dzikiej zwierzyny. Inną opcją jest wynajęcie kajaka i udanie się na spływ kajakowy, gdzie można sprawdzić swoje umiejętności na nieco bardziej burzliwych wodach.
Hotel oferuje też wypożyczalnię rowerów, dzięki czemu można wybrać się na wycieczkę po Dolinie Dolnej Wisły z całą rodziną. Specjalnie z tego powodu utworzono wiele szlaków rowerowych o łącznej długości ponad 1000 km! Poruszając się tymi ścieżkami, rowerzyści są w stanie łatwo dotrzeć do Starogardu Gdańskiego, Tczewa, czy Pelplina. Wszystkie trasy wiodą przez malownicze tereny, wzbogacone tętniącą życiem przyrodą i zabytkowymi obiektami staropolskiej kultury.
Błogie spacery i wymagające wspinaczki
Zamek w Gniewie wznosi się na wzgórzu, które jest miejscem widoków na cudowne krajobrazy, jakie oferują Żuławy Wiślane. Z tego też powodu hotel przygotował atrakcję dla spacerowiczów. Jest nią promenada widokowa. Można się tu wybrać na rodzinny spacer, romantyczną przechadzkę we dwoje albo poprawić swoją kondycję, korzystając z Nordic Walkingu.
Hotel Gniew ma również coś w zanadrzu dla miłośników wspinaczek. Nieopodal głównego obiektu postawiono widokową ścianę wspinaczkową, gdzie swoje umiejętności mogą przetestować zarówno dorośli, jak i dzieci. Ściana ma 12 metrów wysokości i potrafi rzucić wyzwanie nawet weteranom tej aktywnej formy wypoczynku.
Raj dla najmłodszych wczasowiczów
Z racji tego, że Zamek Gniew jest idealny dla całej rodziny, personel hotelu nie zapomniał też o najmłodszych gościach. Sala zabaw, czyli Zamkowy Kids Club, tryska rozrywką, niczym tęczowa fontanna, oferując całą masę rozmaitych gier i zabaw. Dzieci mają do dyspozycji m.in. bujawki, piaskownicę, zjeżdżalnie, małpi gaj, tory przeszkód i ogromną ilość zabawek.
Piwniczna kręgielnia
W hotelu dostępna jest także kręgielnia z dwoma torami o nazwie Karczma Zamkowa. Mieści się w chłodnej piwnicy, gdzie panuje specyficzna atmosfera i profesjonalna obsługa. Kręgielnia jest wprost idealna na spotkania kameralne. Goście mogą zakosztować wyśmienitej kuchni, skorzystać z dobrze wyposażonego baru i spędzić czas w miłym i doborowym towarzystwie. Jest to idealne połączenie gotyckiego klimatu z czerwonej cegły z nowoczesnym stylem. A dzięki dwóm torom do kręgli, bywalcy kręgielni mogą urządzać turnieje grupowe.
Hotel Rycerski Gniew oferuje 48 luksusowych pokoi, zapewniając noclegi dla 130 osób. Jest to fascynujące miejsce na wypoczynek dla wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Żuławy Wiślane. Ta idealna mieszanka staroświeckiego stylu z poczuciem nowoczesnego komfortu sprawi, że pobyt w hotelu będzie niezapomnianym przeżyciem.